Audyt może również spowodować ograniczenie wydatków jeśli chodzi o ilość sprzętu jaki będzie potrzebna do stworzenia sieci WiFi.

Twoje przedsiębiorstwo prowadzi indywidualne działania, dlatego też potrzebuje indywidualnych rozwiązań IT. Mnogość wyboru urządzeń IT może być przytłaczająca. Jako zespół doświadczonych ekspertów przeprowadzimy dokładną analizę twoich oczekiwań i zapotrzebowania. Dzięki metodzie kilku kroków, czyli: określeniu potrzeb twojej firmy, określeniu budżetu jakim możemy operować podczas projektowania indywidualnej sieci, a także czasu realizacji całego przedsięwzięcia, dobierzemy dla Ciebie odpowiednie rozwiązanie.

Czym jest sieć komputerowa i czego możesz oczekiwać pod tym określeniem? Sieć to szkielet systemów teleinformatycznych zainstalowanych w twoim przedsiębiorstwie. Jakość oferowanych przez nią usług musi być wysoka, a całość systemu niezawodna i z odpowiednim backupem. Zaprojektowanie takiej sieci to najważniejszy etap jej wdrażania. Jej zabezpieczenia, niezawodność i prawidłowe funkcjonowanie muszą być zaplanowane i zagwarantowane już w fazie tworzenia projektu. Do budowy sieci wykorzystujemy tylko takie urządzenia, które są sprawdzone, bezpieczne i produkowane przez uznanych liderów w swojej dziedzinie na całym świecie. Sprzęt proponowany przez nas w projekcie jest zawsze renomowany i gwarantuje odpowiednią jakość oraz optymalne działanie całej sieci. Priorytetem w doborze sprzętu jest jego bezpieczeństwo.


W niektórych miejsca optymalne okazują sieci bezprzewodowe, czyli WiFi, a dla innych przewodowe sieci LAN. Może okazać się także, że w twojej firmie możemy użyć zarówno sieci przewodowej jak i bezprzewodowej.

Sieć Wi fi kojarzy większość użytkowników, jednak jej fachowa konfiguracja pod oczekiwania przedsiębiorstwa, dobór odpowiedniego routera i jego konfiguracja oraz dobór pozostałych urządzeń sieciowych nie jest zadaniem prostym dla przeciętnego użytkownika. Tutaj warto zdać się na umiejętności doświadczonych fachowców branży IT.

Najczęściej przy tworzeniu sieci w firmie brane pod uwagę jest uruchomienie kilku sieci – sieci LAN wewnątrz firmy, sieci WiFi dla pracowników oraz oddzielnej sieci WiFi dla „gości”. Przy takim rozwiązaniu trzeba pamiętać o wyborze odpowiednich urządzeń, które zapewnią wydzielenie sieci WiFi dla „gości” w taki sposób, aby niepowołane osoby nie miały dostępu do sieci firmy ze względów bezpieczeństwa. Dodatkowo należy mieć na uwadze fakt, że jeśli tworzymy sieć ogólnie dostępną, to właściciel takiej sieci jest zobowiązany do zbierania „logów”, czyli informacji o urządzeniach jakie do takiej sieci się logują i z niej korzystają. Takie informacje mogą być zapisywane na serwerach firmowych lub na serwerach firmy, która sieć WiFi zaprojektuje i uruchomi. Ten krok nie może zostać pominięty, gdyż regulują go kwestie prawne. Samo projektowanie sieci WiFi powinien poprzedzić audyt budynku, dzięki czemu będzie można jak najlepiej dopasować rozmieszczenie access pointów. Dzięki temu pokrycie sygnałem będzie optymalnie dopasowane do architektury pomieszczeń, zapewni ciągłość w działaniu sieci gdy osoba korzystająca z WiFi będzie się przemieszczać po biurze. Audyt może również spowodować ograniczenie wydatków jeśli chodzi o ilość sprzętu jaki będzie potrzebna do stworzenia sieci WiFi.

Sieci LAN, czyli sieci przewodowe – to także dobre rozwiązanie jeśli chcesz rozbudować istniejące sieci lub jeśli będziesz planować w przyszłości rozrost swojego przedsiębiorstwa. Także w tym przypadku możemy doradzić fachową sprzedaż urządzeń i ich konfigurację.
Nie ważne jaki rodzaj sieci okaże się najlepszym rozwiązaniem dla twojego przedsiębiorstwa. Jedną z podstawowych rzeczy zaraz po instalacji jest także zabezpieczenie sieci, czyli firewall. Ochroni Cię to przed szkodliwymi oprogramowaniami szpiegowskimi oraz ransomware, które coraz częściej atakują nawet mikroprzedsiębiorstwa.

Obsługa naszych fachowców jest kompleksowa i obejmuje wszystkie etapy wdrażania – od wspomnianej analizy potrzeb przedsiębiorstwa, poprzez wykonanie projektu, instalację i konfigurację urządzeń oraz stałą opiekę serwisową i poinstalacyjną.