Mało która firma nie decyduje się w obecnych czasach na monitoring.

Zapewne zapoznałeś się już z informacjami na temat bezpieczeństwa swojej firmy w internecie. Wiesz już jak ważny jest backup danych, administrowanie sieci oraz dbałość o regularne serwisowanie urządzeń i oprogramowania. Kolejnym filarem bezpieczeństwa twojego przedsiębiorstwa jest jego ochrona zewnętrzna. Mało która firma nie decyduje się w obecnych czasach na monitoring. Jest to nie tylko zabezpieczenie w czasie rzeczywistym, czyli wiadomo co się dzieje tu i teraz, ale również sprawdza się „po fakcie”, kiedy można wrócić do zapisanego cyfrowo obrazu, cofnąć go, nagrać na inny nośnik. Jeśli chodzi o monitoring w czasie rzeczywistym, do lamusa można schować rozwiązania, gdzie potrzebujesz dodatkowego zatrudnienia dozorcy stale obserwującego ekrany, wychwytującego nieścisłości dziejące się na terenie twojego przedsiębiorstwa.


Rozwój technologiczny pozwala Ci być z wizją na bieżąco nawet na ekranie osobistego komputera, ultrabooka czy innego urządzenia mobilnego takiego jak tablet i smartfon.

Mówiąc o monitoringu, należy wspomnieć o kamerach, które przesyłany obraz rejestrują. Obecnie na ogromną skalę produkowane są kamery cyfrowe IP, które wypierają sprzęt analogowy. Dlaczego tak się dzieje, skoro kamery analogowe są dość tanim i zazwyczaj mało zawodnym rozwiązaniem? Kamery cyfrowe działają bezprzewodowo, czyli nie ma konieczności żmudnego podłączania kamer przewodami i dodatkowego ich zasilania z oddalonego miejsca. Ich niebywałą zaletą jest sposób transmisji danych, przesyłanych w formach pakietu danych w sieciach IP. Poza tym, kamery cyfrowe mają bardzo wysoką rozdzielczość, właśnie dzięki przesyłom danych w IP – chodzi tu o możliwości przesyłu dużo większej ilości danych niż w przypadku kamer analogowych. Jakie są plusy? Nie musisz zastanawiać się co przedstawia obraz, jesteś w stanie go powiększać jak i pomniejszać, a wszystko to bez utraty jakości wizji. To samo dotyczy dźwięku – możesz go odsłuchiwać w dowolnym miejscu, na dowolnym urządzeniu. Nie ważne czy jesteś w swoim gabinecie, w domu, czy na służbowym wyjeździe – wszędzie możesz sprawować kontrolę nad własnym przedsiębiorstwem.

Jeśli twoja firma nie potrzebuje stałego monitoringu, to warto zastanowić się nad wideodomofonem. Oprócz podstawowych funkcji standardowego domofonu, posiada on również kamerę, która może posłużyć nie tylko jako wizjer informujący o przebywających przed nim osobach. Najnowsze wideodomofony mogą nie tylko przekazywać aktualny obraz, ale są w stanie go rejestrować i nagrywać do pamięci wraz z datą utworzenia zapisu. Co zyskujemy? Możemy sprawdzić kto nas odwiedza w chwili obecnej, a także czy nikt nie obserwuje firmy podczas naszej nieobecności. W tym ostatnim pomocne są urządzenia nagrywające automatycznie w ustalonych odstępach czasowych. Najbardziej zaawansowane wideodomofony nie potrzebują nawet podświetlenia, bo specjalne czerwone diody rejestrują obraz nawet w ciemności.

Wiadomo jednak, że takie stałe monitorowanie urządzeń z funkcją wideonagrywania jest czasochłonne. Z rozwiązaniem przychodzi system alarmowy. Zainstalowane alarmy są w stanie przesłać do Ciebie wiadomość tekstową – sms – lub mailową na chwilę po tym jak alarm zostanie uruchomiony. Taka ochrona odznacza się wyjątkowo szybkim czasem reakcji na zaistniałe sytuacje. Wiadomość może zostać przekazana zarówno do Ciebie (może dostać ją także specjalnie wybrany do tego celu pracownik), jak i do firmy ochroniarskiej, która sprawdzi i wyłączy alarm już na miejscu. Twoje przedsiębiorstwo to twój drugi dom, warto zadbać o jego bezpieczeństwo, a my pomożemy wybrać najlepszą opcję.